Perekonstellatsioon

Igaühel meist on oma saatus. Kõik saab alguse sellest, milliste vanemate lastena, kus ja millal me maailma sünnime.
Meie saatust mõjutavad muude asjaolude kõrval meie esivanemad, seitse põlve suguvõsa süsteemis, kokku 128 inimest. Enamusega neist pole me kunagi kohtunud ja võib-olla ei tea neist midagi. Kuid nii, nagu keegi ei saa oma nahast välja pugeda, ei saa ta ka välja astuda oma perekonnast ega selle ajaloost. Inimene, kes püüab seda teha, on nagu puu, mis tahab oma juurtest eralduda.

Perekonstellatsioon teeb pereliikmete vahelised suhted ja seosed nähtavaks. See võib hõlmata mitut põlvkonda ja paljastada seni teadvustamata sidemeid meie esivanemate põlvkondadega. Selle kaudu tulevad ilmsiks eelkõige need jõud, mis meid teadvustamatult mõjutavad: mahasurutud tunded, päritud käitumismustrid ja teadvustamata sidemed, varjatud süütunded, hirmud ja foobiad.
Kui inimene ei leia sobivat partnerit, kogeb ebaõnnestumisi eneseteostuses jms, võivad põhjused peituda just teadvustamata sidemetes oma peresüsteemi mõne liikmega, alateadliku lojaalsuse säilitamises, samuti piiravates uskumustes, mis on seotud suguvõsa kollektiivse südametunnistusega. Tavaliselt me mõistusega neid põhjusi ei hooma, aga nad mõjutavad tugevalt meie elu ja valikuid.

Perekonstellatsioon eeldab inimeselt soovi ja julgust tunnistada tema enda elu, tema enda lugu, tema enda vanemaid. See aitab inimesel võtta endale vastutus oma saatuse, päritolu, pere ja pereliikmete tegude eest. Midagi ei püüta muuta ega kuulutata valeks, vastupidi – tunnistatakse igaühe elu tegelikkust nii, nagu see on. Oma tegelikkuse ja esivanematega seotuse tunnistamine laseb meil leida täieliku elujõu ja astuda oma teed, leidmaks õnne, armastust ja hingerahu.

Mõned probleemid, mille lahendamisel konstellatsioon saab aidata:
• Perekonfliktide põhjuste ja lahenduste otsing.
• Vanemate ja laste vahelised suhted.
• Alkohol, narkomaania, väärkohtlemine.
• Töö ülekantud tunnetega (teise inimese tunded).
• Haiguste sümptomid.
• Surm ja selle mõju perele.
• Hierarhia peres ja suguvõsas.
• Põlvkondade vahelised konfliktid.
• Rahamured.
• …

Individuaalne nõustamine kestab 1 tunni ja eeldab inimeselt valmisolekut oma probleemiga tegelda, elu tegelikkust vastu võtta sellisena, nagu see on. Konstellatsiooni tulemusena vabanevad võimsad jõud, mis muutuvad ressursiks, et elada paremat elu.

Perekonstellatsioonid toimuvad Saaremaal Kuressaares või Laimjalas, nagu kliendile paremini sobib.

Info ja registreerumine heli.maajarv@gmail.com või tel 5221415, Heli Maajärv.